Eskişehir&Evler Ana Sayfa
ESKİŞEHİR & EVLER
 
GENEL

ALIŞVERİŞ
ÇİĞ BÖĞREK
COĞRAFYA
EKONOMİ
ES-ES
FAYTON
FESTİVAL
GEZİ
HARİTA
KALABAK SUYU
LÜLETAŞI
PORSUK
REHBER
RESİMLER
SAĞLIK
TARİHÇE
TURİZM
ULAŞIM
ÜNİVERSİTE
YAZILIKAYA
 
EVLER VE YAPI

SATILIK EVLER
YATIRIM İMKANI
HASBAHÇE EVLERİ
EMLAK İLANLARI
ODUNPAZARI EVLERİ
ÖĞRENCİ EVİ
İNŞAAT
MÜTEAHHİT
 
SİTE

HAKKINDA
İLETİŞİM
BAĞLANTILAR
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK POLİTİKASI
TASARIM
GERİ BESLEME
 
COPYRIGHT

2009-2019 OMC DESIGN STUDIOS / ITALY.
 
REKLAM

 
Çobanlı İnşaat
 
Bahçe Fidan
 
Kilit Taşı Yapı Malzemeleri
 
Türk Lirası
 
Tamiyi Haber
 
Renk Logo
 
OMC Tasarım
 
Sizde reklam vermek isterseniz omcdesign@gmail.com adresine mail atınız, yıllık bedel 200 liradır.
 
 
 

Eskişehir ve İnşaat

Eskişehir'de inşaat yapılırken düşünülmesi gereken gerçekler


İnşaat hayat için çok önemli gerçektende, sağlam bir yapı sağlam bir gelecek oluyor, yani sağlamlığın içinde sadece binanın iyi ve güçlü yapılması değil, çevresinin iyi olması, güneş alması, sesten uzak olması vesaire de sağlık için önem teşkil ediyor. Peki o halde İnşaat konusunda biraz daha derinlere inelim..


Türkiye'de genelde İnşaat Beton ve Çelik ile yapılır

İyi bir İnşaat'ta neler olmalı, birkaç fikir?

Yapacağınız İnşaat ister Eskişehir ister başka bir şehirde olsun, bazı güzellikler ile süslenebilir. Park olabilir. Bir iki salıncakla bir kaydırak değil. Bazı oyuncak hayvanlar olabilir at, ördek. Hem çocuklar hayvanları tanır hem de oyunlarını oynar. Havuz olabilir. Sadece çocuklara özgü bir havuz olabilir. Belli bir saat sonra yaş sınırı koyulabilir. Havuz için herhangi bir güvenlik olmalı. Havuz boyu çok derin olmamalı, havuz hergün temizlenmeli. Çünkü küçük çocuklar ellerinde ne olursa havuza atmak ister. Tuvaletini tutamaz havuza yapar, havuzun hergün temizlenmesi çok önemli.

Banner

En azından yakınlarda tam teçhizatlı bir sağlık kuruluşu olmalı. Çünkü çocuklarına yönelik olduğu için ne olacağı belli olmaz. Çocuğun biri taş atar, başı kanar, yapılan siteler sağlık merkezlerine yakın olmalılar. Bu aşamada sitenin temizliği de çok önemli. Spor salonları olabilir. Fitness gibi, aeorobik gibi.. Genelde erkekler aletli jimnastik isterler daha çok güçleneyim, kas yapayım havam olsun diye!. Ortak bir kütüphane olabilir. Yürüyüş pisti olabilir.Ayrıca yol kenarlarında motosikletlere, bisikletlere özel yollar olabilir. Hava sporları olabilir.


Yapım halinde bir İnşaat Projesi

Açık alan sporları olabilir. Futbol sahası, tenis kortları, golf sahası olabilir. Marketler kurulabilir, alışveriş merkezleri, giyim mağazaları, büfeler olabilir veya bu tür alışveriş merkezlerine yakın olabilirler. Pastane açılabilir. Fırın olabilir. Çünkü bazı aile sakinleri taze sıcak ekmek almak için fırının yanında ev isterler. En azından ekmeğin unun kokusunu duymak belki onlar için güne güzel bir başlangıç olabilir. Yakında tamirciler olabilir, bisiklet tamircisi gibi. Emniyet kuruluşlarına yakın olabilir. İtfaiye merkezine yakın olabilir.Otoparklar olabilir. Otoparklarda görevliler olabilir. Paten kayak için belirli yollar olabilir. Çünkü bazıları yolda kalıyorlar, ezilme korkusu olabilir. Eskişehir'de inşaat yapan birçok firma bu küçük detaylara önem vermemekte.

Banner

Bence her binada emniyet için bir kapıcı olmalı. Kapıcı dediğim sadece bahçe işi yapan kapıcılardan değil. Kat kat dolaşıp ekmeğini , sütünü, gazetesini dağıtan kapıcılardan.-Her apartmanda yangın tüpü ve hattı olmalı. En önemlisi apartmanların depreme dayanıklı olmaları, temelinin sağlam olması. Çünkü bu çok önemli. Bir insan ev alırken önce onu sormalı. ”Depreme dayanıklı mı?” diye. Bir ev alırken iyice düşünmeli. Belki aldıkları kat ya da daire kaçak inşaa edilmiştir. Onun için mühendisleri ve mimarların daha temkinli olmaları gerekir.. İtiraf edeyim bu paragraf küçük bir çocuğun ellerinden çıkmış (alıntı), yani düşünüyorum da minicik bir çocuk bile evin sağlamlığını düşünürken birçok büyük sadece hangisi ucuz diye hesap yapıyor, akıllanın millet, çocuk kadar akıllı olun.

İnşaat Nedir ?


İnşaat hem Emek hem de Kapital ağırlıklı bir sektör

İnşaat konusunda bu aydınlatma belki genç okurları daha çok ilgilendirecek, fakat büyükler için tekrarlamakta fayda var; belli bir bölgedeki bina veya yapının oluşturulma aşamasıdır. İnşaat aslında pek çok işin aynı anda yürütüldüğü bir süreçtir. Normalde işi proje yöneticisi, tasarım mühendisi veya proje mimarı tarafından yönlendirilen inşaat yöneticisi yönetir. İnşaat, her durumda bilinen anlamda bina yapımı anlamına gelmemektedir. Bina, yapı inşaatının yalnızca bir alt sınıfını teşkil etmektedir. Her şehrin İnşaat sektörü ayrı olarak gelişmiştir. Eskişehir'in ki de öyle..

Banner

Toplumların bireysel gündelik ihtiyaçlarının yanında yine toplumsal refahı arttıracak birçok tesis ve tesislendirme inşaatın kapsamında yeralır. Barajlar, su depoları, kanallar, açık ve kapalı su hatları, kaldırım taşları, karayolları, demiryolları, havaalanları gibi insanlığa hizmette kullanılan tesisler belli hizmet dönemleri için inşa edilirler.

Banner

Günümüzde yapıların taşıyıcı sistemlerini oluşturan belli başlı yapı malzemeleri, betonarme, prefabrike beton ve yapısal çelik olarak ifade edilebilir. Betonarme yapı çeliği ile betonun birlikte davranmasının aderans ile sağlanması ile elde edilen bir yapı malzemesidir. Betonarmenin içindeki bileşenlerden donatı(çelik vb.) çekmeye, beton ise basınca çalışır. Eğer bir inşaat firması arıyorsanız Çobanlı İnşaat'ı öneriyoruz, Çobanlı inşaat web sitesine gitmek için buraya tıklayabilirisiniz. Eskişehir'de İnşaat yaptırmak için Çobanlı İnşaat gayet güvenilir bir firmadır.

 

Eskişehir Bodrum
^Eskişehir Haritası
Eskişehir Gezi Rehberi
^Eskişehir Gezi Rehberi
Eskişehir Evler
^Hasbahçe Evleri
Eskişehir Spor
^ES-ES 1965
Eskişehir Üniversitesi
^Eskişehir Üniversitesi
Alisveris Merkezi
^Alışveriş Diyarları
Eskişehir İnşaat
^Eskişehir'de İnşaat
Eskişehir Yazılıkaya
^Yazılıkaya
Ulaşım
^Ulaşım ve Taksi
Lületaşı
^Beyazaltın Lületaşı
Çiğböğrek
^Çiğböğrek
Kentpark
^Kentpark
Kitaplar
^Kitaplar
Fayton
^Fayton
Kalabak Su
^Kalabak
Eskisehir Tramvay
^Tramvay
Yunusemre
^Yunusemre
Nasrettin Hoca
^Nasrettin Hoca
Nasrettin Hoca
^Eskişehir Termal
^. Sayfa başına dönmek için tıklayın.     |     Eskişehir & Evler Ana Sayfa | İletişim | Site Haritası | Bağlantılar | Gizlilik Politikası | Geri Besleme | EskisehirEvler.com 2009-2019 OMC..